راهنمایی JTAG

به نام خدا

باسلام خدمت شما کاربران گرامی

در این مطلب با آموزش نرم افزار JTAG نسخه 3.5.2 در خدمت شما هستیم.

 

لطفاً توجه داشته باشید که نرم افزار JTAG در دو نسخه ی 32 بیتی و 64 بیتی عرضه میشود و شما باید نسخه ی متناسب با سیستم عامل خود را نصب کنید. در غیر این صورت عملیات نصب انجام نخواهد شد. همچنین این نرم افزار بر روی ویندوز XP نصب نمیشود و فقط بر روی ویندوزهای ویستا و بالاتر نصب خواهد شد.

اگر شما برنامه نویس هستید، میتوانید از API نرم افزار JTAG در برنامه ی خود استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به راهنمای API نرم افزار JTAG مراجعه کنید.

پس از نصب و اجرای برنامه با پنجره ای شبیه به تصویر زیر مواجه میشوید:

 

 

در نرم افزار JTAG شما میتوانید از دو مکانیزم موجود در نرم افزار برای ساخت برچسب استفاده کنید. اولین مکانیزم که از نسخه های ابتدایی نرم افزار در آن وجود داشت، استفاده از کلمات موجود در مطلب شماست که در این روش شما متن مطلب خود را به نرم افزار میدهید و نرم افزار JTAG براساس تنظیماتی که بر روی آن اعمال کرده اید کلمات را از داخل مطلب شما بیرون کشیده و به برچسب تبدیل میکند.

مکانیزم دوم نرم افزار که از نسخه ی 3.5.2 به بعد به برنامه اضافه شده است به این صورت است که شما بوسیله ی نرم افزار یک یا چند جدول از موضوعات مختلف ایجاد میکنید و در هر کدام از این موضوعات برچسب های مورد نظر خود را قرار میدهید. این برچسب ها در دیتابیس برنامه ذخیره میشوند و هنگام ساخت برچسب شما با انتخاب موضوع مد نظر خود میتوانید برچسب های پیش ساخته شده توسط خود را در برچسب های نهایی اعمال کنید.

شما میتوانید از یکی از این دو مکانیزم استفاده کنید و یا از هر دو مکانیزم به صورت همزمان استفاده کنید. 

در ادامه ما بطور همزمان از هر دو مکانیزم استفاده میکنیم. ابتدا عنوان مطلب خود را وارد میکنیم و سپس از موضوعات موجود، موضوع مورد نظر خود را انتخاب میکنیم. حال متن مطلب خود را در کادر بالایی کپی کرده و از نوار بالایی بر روی دکمه تولید برچسب کلیک میکنیم.

در تصویر زیر مشاهده میکنید که پس از کلیک کردن بر روی دکمه ی تولید برچسب، نرم افزار برچسب های مورد نظر را بر اساس تنظیمات و همچنین برچسب های پیش ساخته ایجاد کرده است:

یکی از امکانات نرم افزار JTAG قرار دادن برچسب ها در داخل تگ متا است. بوسیله ی این گزینه شما میتوانید برچسب هایی را که ایجاد کرده اید به راحتی داخل تگ متا قرار داده و نیاز به نوشتن این تگ بصورت دستی توسط شما نیست. در تصویر زیر مشاهده میکنید که پس از ایجاد تگ ها بوسیله ی دکمه ی تگ متا از نوار بالایی نرم افزار، برچسب ها را در داخل تگ متا قرار داده ایم:

 

هنگامی که برچسب ها ساخته شدند، شما میتوانید با کلیک کردن بر روی دکمه ی کپی از نوار بالایی نرم افزار برچسب های ساخته شده را در کلیپ بورد قرار دهید.

همچنین با کلیک بر روی دکمه ی گسترش میتوانید کادر برچسب های ساخته شده را مخفی کنید تا تمام فضای نرم افزار به کادر متن اصلی اختصاص داده شود.

در صفحه ی اصلی نرم افزار شما میتوانید با قرار دادن ماوس در میان دو کادر متن و نگه داشتن کلیک چپ و بالا و پایین کردن ماوس، اندازه ی کادر های متن را بطور دلخواه تغییر دهید.

 

برای تنظیم برچسب ها پیش ساخته بر روی دکمه ی برچسب های آماده در نوار بالایی نرم افزار کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی این دکمه با پنجره ای همانند تصویر زیر مواجه خواهید شد:

در این قسمت شما میتوانید مشخص کنید که برچسب های آماده شامل چه دسته هایی باشند و هرکدام از این دسته ها شامل چه برچسب های آماده ای باشند. بطور پیشفرض نرم افزار شامل 3 دسته است که در تصویر بالا مشاهده میکنید. این سه دسته نیز توسط شما قابل ویرایش و یا حذف هستند. با کلیک بر روی دکمه ی دسته جدید میتوانید یک دسته ی جدید اضافه کنید. این دسته ها همان موضوعات مطالب شما هستند که در صفحه ی اصلی در لیست کشویی نمایش داده میشوند. برای حذف دسته ی مورد نظر خود کافی است تا روی آن دوبار کلیک کنید تا انتخاب شود و سپس بر روی دکمه ی حذف که در سمت چپ قرار دارد کلیک کنید. لطفاً به این نکته توجه داشته باشید که برای انتخاب یک دسته باید حتماً روی آن دوبار کلیک کنید.

برای ایجاد برچسب های آماده ی جدید، ابتدا روی دسته ی مورد نظر خود دوبار کلیک کنید تا انتخاب شود. پس از آن برچسب های آماده ی موجود در این دسته در سمت راست نمایش داده میشوند. حال برای افزودن برچسب های جدید بر روی کادر متنی که در سمت راست پایین قرار دارد کلیک کنید و برچسب مورد نظر خود را در آنجا وارد کنید.

با قرار دادن عبارت {عنوان} در هرجایی از برچسب، نرم افزار بطور خودکار عنوان مطلب را با آن جایگزین میکند.

پس از نوشتن عبارت مورد نظر بر روی دکمه ی برچسب جدید - Enter کلیک کنید تا برچسب جدید به لیست افزوده شود.

همچنین شما میتوانید با انتخاب چند تایی آیتم های جدول سمت راست و کلیک کردن بر روی دکمه ی حذف - Del اقدام به حذف برچسب های مورد نظر خود کنید.

برچسب هایی که در این قسمت موجود هستند در دیتابیس برنامه ذخیره میشوند که شما از طریق قسمت تنظیمات میتوانید محل دیتابیس را مشاهده کنید و یا تغییر دهید. در ادامه به بررسی این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

 

برای تغییر تنظیمات ساخت برچسب ها، بر روی دکمه ی تنظیمات در نوار بالایی نرم افزار کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی این دکمه با پنجره ای شبیه به تصویر زیر مواجه میشوید:

عبارتی که در کادر جدا کننده ی برچسب ها نوشته شده باشد مابین تگ های ایجاد شده قرار خواهد گرفت. بطور پیشفرض این مقدار "," میباشد.

اگر گزینه ی حذف حروف اضافه تیک خورده باشد، عباراتی مانند: از، به ، چه ، را و... از بین برچسب ها حذف میشوند.

بوسیله ی گزینه حداکثر تعداد برچسب ها میتوانید مشخص کنید که تعداد برچسب ها چند عدد باشد. این تعداد از 0 تا 1000 قابل تنظیم است. 0 به معنی نا محدود میباشد. توصیه میشود که این مقدار را بر روی عدد 20 قرار دهید.

با کلیک برروی دکمه ی تغییر آدرس دیتابیس کادری به شما نمایش داده میشود که آدرس کنونی دیتابیس را نمایش میدهد و همچنین شما میتوانید از طریق آن آدرس دیتابیس را به محل مورد نظر خود نیز تغییر دهید.

یکی دیگر از قابلیت های این قسمت، تنظیم محدوده ی حروف برای ساخت برچسب میباشد. به این صورت که شما میتوانید تعیین کنید که حداقل و حداکثر تعداد حروف یک برچسب چه تعدادی میتواند باشد. با غیر فعال کردن حداقل حروف این تعداد بر روی صفر قرار گرفته و عملاً هیچ حداقلی در نظر گرفته نمیشود. اما با غیر فعال کردن حداکثر حروف، این تعداد بر روی عدد 20 قرار گرفته و نرم افزار در حالت عادی کلمات بیش از 20 حرف را به عنوان برچسب قبول نمی کند.

 

از طریق گزینه ی پیشنهاد در نوار بالایی نرم افزار شما میتوانید پیشنهادات خود را در رابطه با این نرم افزار به پیورسافت ارسال کنید. از پیشنهادات شما برای بهبود خدمات و نرم افزار هایمان استفاده خواهیم کرد.

همچنین اگر در نرم افزار ما خطایی مشاهده کرده اید میتوانید به وسیله ی گزینه ی گزارش خطا در نوار بالایی نرم افزار، ما را در جریان خطایی که برای شما اتفاق افتاده است قرار دهید.

گزینه ی درباره در نوار بالایی نرم افزار قرار دارد که بوسیله ی آن میتوانید اطلاعات و نسخه ی نرم افزار را مشاهده کنید و برای وجود نسخه ی جدید نیز بررسی کنید. در تصویر زیر این قسمت را مشاهده میکنید:

نوشتن دیدگاه

اگر نمیتوانید فارسی بنویسید ، بصورت پینگلیش بنویسید ، ما آنرا به صورت فارسی مینویسیم!


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

+1 # قاسم 1394-06-16 12:00
نرم افزار بسیار خوبیه
اگه امکانش بود که برچسب های پربازدید از گوگل دریافت کنه که عالی ترم می شد. ولی بازم دست گلتون درد نکنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیورسافت 1394-06-16 16:24
با تشکر از نظر شما کاربر گرامی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # 789hossein 1394-05-16 11:53
بسیار بسیار خوب بود

واقعاً از شما متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیورسافت 1394-05-17 22:05
با سلام خدمت شما کاربر گرامی

خوشحالیم که از این نرم افزار راضی بودید.

با تشکر از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # matin 1394-05-03 22:15
سلام نسخه پرتال بگذارید لطفا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیورسافت 1394-05-03 22:53
با سلام خدمت شما کاربر گرامی

با کپی کردن محتویات پوشه ی نرم افزار در Program Files میتوانید از برنامه به صورت Portable استفاده کنید.

با تشکر از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # علی چگینی 1393-08-20 20:36
حسام جون آخه میدونی موتورهای جستجو بیش از 15تگ رو اسپم میدونن مثل اینیستاگرام ک 8تگ بیشتر نداره. اگه اینطور نبود خیلی خوب میشد کارکرد با نرم افزارهای تگ ساز.
از پلنگ چخبر؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # حسام 1393-08-21 12:18
توی قسمت تنظیمات میتونی حداکثر تعداد تگ هارو تنظیم کنی.
پلنگ رو هم متوقف کردیم، دیگه روش کار نمیکنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # علی چگینی 1393-08-20 13:08
خسته نباشی آقا حسام باس!
:roll:
shatelpayamak.i r
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # حسام 1393-08-20 20:12
ممنون علی!
امیدوارم خوب ازش استفاده کنی :D
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیمان 1393-01-05 01:48
ادامه نظر قبلی
3) مربوط به رنگ ها هست
من داشتم صفحه نرم افزار اوج رو می دیدم، وقتی به قسمت پایین صفحه رسیم ( دکمه های دانلود و .... )
دیدم که دکمه دانلود سبزه و بقیه دکمه ها به رنگ آبی ولی دکمه اوج سفارشی قرمز رنگ هست فک کنم بهتر بود که از یه رنگ دیگه استفاده کنید چون تم سایت قرمز نیست و بیشتر از این رنگ برای اخطار ها استفاده می شه، شاید برای کاربر این ذهنیت ایجاد بشه که داره کار خطرناکی می کنه که این نرم افزار رو می خره ( با توجه به رنگ این دکمه)

شرمنده که سرتون رو خوردم :)

ممنون از وقتی که گذاشتید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیورسافت 1393-02-11 15:56
با سلام خدمت شما کاربر گرامی

این مورد را نیز تصحیح کردیم و رنگ دکمه ی مذکور را تغییر دادیم

با تشکر از نظر شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیمان 1393-01-05 01:48
سلام
شرمنده دوباره مزاحم شدم چند تا پیشنهاد فنی داشتم که اگه صلاح دونستین اعمال کنین
1) در تمام قسمت های سایت از سایه برای فونت ها استفاده شده که یکمی خواندن مطلب رو مشکل می کنه، معمولا برای عنوان از این جور افکت ها استفاده می شه و برای متن اصلی سعی بر واضح بودن و خوانا بودن هست و فونت و افکت ها را برای این منظور انتخاب می کنندالبته این نظر منه :)
2) در مورد مجوزی که برای نرم افزارها گذاشتین،
البته خیلی خوبه که نرم افزار هایی که ارئه می دید رو رایگان گذاشتین و من هم خیلی خوشحالم :)
و امیدوارم این کار رو ادامه بدید
ولی در مورد مجوز، بهتر بود که از یک مجوز نرم افزار رایگان استفاده می کردید
چون مجوز gnu که برای این نرم افزارها گذاشتین شامل قوانینی هست که نرم افزارهای شما آن ها را شامل نمی شند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیورسافت 1393-02-11 15:53
با سلام خدمت شما کاربر گرامی و تشکر بابت به اشتراک گذاشتن نظرات خود با پیورسافت

در طراحی سایت، سعی بر این بوده تا سرعت و کارایی سایت بالا باشد، همچنین قالب سایت نیز به تازگی طراحی شده و ممکن است

دارای ایراداتی باشد، از نظر شما استفاده کردیم و سایه ی زیر متن را کاهش دادیم تا خوانایی مطالب بالاتر رود

همچنین در مورد مجوز گنو نیز آدرس لینک را عوض کردیم، چرا که نرم افزار های پیورسافت بر طبق مجوز گنو نیستند، به خاطر این

اشتباه پوزش میخواهیم و از شما بابت یادآوری متشکریم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیمان 1393-01-04 02:56
سلام
این برنامه رو با زبان جاوا نوشنتید؟

می شه سورس برنامه یا api برنامه رو هم قرار بدید

با تشکر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیورسافت 1393-01-04 10:42
با سلام خدمت شما
زبان مورد استفاده VB6 هست.
انشاالله در نسخه ی بعدی نرم افزار علاوه بر API ،امکانات دیگری نیز به برنامه افزوده خواهد شد. اما متاسفانه امکان قرار گیری کد منبع نرم افزار وجود ندارد
--------------
بروزرسانی:در نسخه ی سوم نرم افزار API به برنامه اضافه شده و همچنین زبان مورد استفاده در این نسخه ++C میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیورسافت 1392-06-11 18:47
به نقل از علی:
من تازه دانلود کردم ..یعنی چیزی که میگید باشه نمیدونم چطوری ازتون تشکر کنم.من کارم پست گذاشتن تو وبلاگ هاست روزی 100 پست میزارم با این کار 2 ساعت زودتر تموم میشه کارم....دانلود شد برم ببینم چطوریه..ممنون از لطفتون

ممنون از نظر شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # علی 1392-06-11 18:32
من تازه دانلود کردم ..یعنی چیزی که میگید باشه نمیدونم چطوری ازتون تشکر کنم.من کارم پست گذاشتن تو وبلاگ هاست روزی 100 پست میزارم با این کار 2 ساعت زودتر تموم میشه کارم....دانلود شد برم ببینم چطوریه..ممنون از لطفتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پیورسافت 1392-05-26 13:21
به نقل از امیر محمد:
سلام جالب بود برنامتون من ازش استفاده کردم دمتون گرم :)

ممنون از نظر شما کاربر گرامی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # امیر محمد 1392-05-26 10:36
سلام جالب بود برنامتون من ازش استفاده کردم دمتون گرم :)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

تصاویر برتر

aparat downloader navigation drawer

آخرین نظرات