آنتی ویروس

توجه : آنتی ویروس پلنگ به نرم افزار زوپیروس تبدیل شده است.

در این بخش از راهنمایی پلنگ به شما طریقه ی استفاده از آنتی ویروس را آموزش میدهیم با ما باشید...
 
 Untitled 6
تصویری که در بالا مشاهده میکنید بخش آنتی ویروس پلنگ است که میتوان به نوعی آن را مهم ترین بخش این برنامه تلقی کرد.به همین دلیل این پنجره هنگام اجرا به پنجره اصلی پلنگ وابسته نیست و شما میتوانید آن را از پنجره پشتی جدا کرده و یا تغییر وضعیت دهید.همچنین علاوه بر کلیک روی آیکن آن در پنجره اصلی میتوانید با راست کلیک کردن در پنجره اصلی و یا راست کلیک کردن بر روی آیکن کوچک کنار ساعت ویندوز ، از منوی بازشو گزینه آنتی ویروس را انتخاب کنید.
 
برای اسکن در پنجره آنتی ویروس گزینه انتخاب... را بزنید و در کادر باز شده محلی که میخواهید اسکن انجام شود را انتخاب کنید.
هنگامی که این کادر را ببندید دکمه ی اسکن فعال میشود.به قسمت سمت راست نگاه کنید و گزینه های دلخواه را علامت بزنید.
گزینه ی اول تعیین میکند که پلنگ چه نوع فایل هایی را اسکن کند که ما پیشنهاد میکنیم همه ی فایلها را انتخاب کنید.
در قسمت دوم تنظیمات اسکن وجود دارد.گزینه اول تعیین میکند که بعد از اسکن رجیستری هم تعمیر شود.گزینه ی دوم تعیین میکند که داده ها در حین اسکن تعمیر شوند.گزینه ی سوم باعث میشود که غیل های ریکاور شده مخفی شوند.گزینه ی چهارم باعث میشود که حافظه ی رم هم اسکن شود.گزینه ی پنجم هم باعث میشود تا در هنگام پیدا کردن ویروس صدایی تولید شود.
 
در قسمت سوم میتوانید نوع گزارش را تنظیم کنید.گزینه ی اول باعث میشود تا هم گزارش معمولی و هم گزارش کامل ایجاد شود.گزینه ی دوم گزارش کامل را نشان میدهد.گزینه سوم گزارش کامل را نشان نمیدهد ولی گزارش معمولی را نشان میدهد.
 
پس از تنظیم این گزینه ها دکمه ی اسکن را بزنید.
آنتی ویروس با سرعت شروع به گشتن به دنبال ویروس ها میکند.
توجه:اگر کامپیوتر شما از قدرت کافی برای اسکن برخوردار نیست (CPU و RAM پایینی دارد) از انتخاب درایو های پرحجم خودداری کنید.

اگر ویروسی پیدا شد در جدول نمایش داده میشود و کنار آن تیک میخورد.پس از پایان اسکن گزارش کوتاهی از تعداد فایل های اسکن شده و ویروس های پیدا شده و... به شما داده میشود.با بستن آن لیست ویروس ها در اختیار شما قرار میگیرد و دکمه های گزارش ، حذف و شکستن فایل فعال میشوند.

اگر دکمه ی حذف را بزنید تمام فایل هایی که تیک خورده اند حذف میشوند.همچنین با کلیک راست بر روی یک گزینه و انتخاب انتقال به قرنطینه از منوی کشویی آن فایل به قرنطینه انقال میابد.شما میتواند با زدن دکمه ی قرنطینه لیست آنها را مشاهده کنید و برای دسترسی به آن ها به محل نصب آنتی ویروس و پوشه ی quarantine مراجعه کنید.

 همچنین در سمت راست در قسمت  پایین  سه دکمه وجود دارد که با فشردن دکمه بروزرسانی پنجره ی بروزرسانی باز میشود و شما میتوانید آنتی ویروس را آپدیت کنید.همچنین با فشردن دکمه حذف اتوران ویروس اتوران از درایو ها ی رایانه و همچنین فلش مموری ها حذف میشود.

با انتخاب دکمه ی بستن نیز آنتی ویروس بسته خواهد شد.

پایان راهنمایی شماره 3

پیورسافت به سادگی یک کلیک...

برای این مطلب امکان درج دیدگاه وجود ندارد

سرفصل اخبار


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
نرم افزار جدید پیورسافت، چوکال چت

نرم افزار جدید پیورسافت، چوکال چت

به نام خدا با سلام خدمت کاربران گرامی وبسایت پیورسافت مفتخریم که نرم افزار جدید پیورسافت، چوکال چت را به شما معرفی کنیم. به وسیله ی این نرم افزار که آزاد و متن باز است، شما…2016-05-18 20:32:41
بروزرسانی جدید نرم افزار تقویم شمسی ستاره برای سال 95

بروزرسانی جدید نرم افزار تقویم شمسی ستاره برای سال 95

به نام خدا با سلام خدمت کاربران گرامی وبسایت پیورسافت مفتخریم که نسخه ی جدید نرم افزار ستاره برای سال 1395 را به شما معرفی کنیم. در این نسخه تقویم سال 1395 شمسی در برنامه قرار…2016-04-04 18:46:17
بروزرسانی جدید نرم افزار JTAG

بروزرسانی جدید نرم افزار JTAG

به نام خدا با سلام خدمت کاربران گرامی وبسایت پیورسافت مفتخریم که نسخه ی جدید نرم افزار JTAG را به شما معرفی کنیم. در این نسخه مشکلی مبنی بر عدم امکان افزودن یک برچسب آماده در…2016-01-23 10:52:38

محصول ویژه

Owj 2014 Teaser

نرم افزار انبارداری اوج یکی از معروف ترین نرم افزار های انبارداری در ایران است که از سال 1390 توسط پیورسافت تولید شده و بطور مرتب بروز رسانی میشود.

شما نیز این نرم افزار را دانلود کنید

آخرین نظرات

تصاویر برتر

aparat downloader navigation drawerJtag352ClimaxQrmaker MainwindowStar MainWlbc ApplayingZopyrus Main